Chráněné bydlení v Třeboni byla slavnostně otevřeno.

12. 11. 2015

 
DSC_0912

V Třeboni byl slavnostně otevřen dům Chráněného bydlení Naplno. Nový domov by tady na přelomu roku mělo najít 12 klientek Domova Pístina.

Jihočeský kraj otevře na Jindřichohradecku a Budějovicku sedm domů s chráněným bydlením.

Postiženým ženám mají pomoci žít běžným životem.

Umožnit ženám se zdravotním handicapem žít běžný život a stát se součástí místních komunit. To je cílem výstavby domů s tzv. chráněným bydlením, za kterým stojí Jihočeský kraj. Nově jim k tomuto účelu začne v listopadu sloužit na Jindřichohradecku a Českobudějovicku sedm domů, jejichž výstavba si vyžádala zhruba 58 milionů korun.

Konkrétně se jedná o dva domy s chráněným bydlením v Jindřichově Hradci, Lomnici nad Lužnicí a v Lišově. A právě sedmý dům byl slavnostně otevřen 2. listopadu v Třeboni.

Klientky se do nich přestěhují z Pístiny

Bydlení v uvedených domech najde celkem 60 klientek starších 18 let s mentálním, případně kombinovaným postižením, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby. Kraj tímto krokem naplňuje záměr zcela opustit prostory zařízení v Pístině na Jindřichohradecku, kde tyto ženy dosud pobývaly.

Vlastní název popsaného projektu je Chráněné bydlení naplno. „Vypovídá to o tom, že tu klientky budou žít svým vlastním životem – budou si vařit, uklízet i chodit nakupovat, zkrátka opravdu žít naplno, samozřejmě za patřičné podpory asistentek,“ nastínila Stráská s tím, že v současné době jsou domky zkolaudovány a nyní se vybavují nábytkem a dalším zařízením potřebným pro běžný chod domácnosti.

Ohledně uprázdněného objektu v Pístině kraj jedná s obcí o jeho dalším případném využití.

 

Katalog služeb

  • Cílové skupiny
  • Druhy poskytovaných služeb
  • Formy poskytovaných služeb
  • Životní situace