Vytisknout

Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec, Domov seniorů České Velenice

Registrovaná sociální služba

Domovy pro seniory, Senioři, Služby pro seniory, bydlení, sociální péče, Zdravotně...

Vitorazská 54
378 10 České Velenice
Územní dostupnost:
Česká republika
Kontaktní osoba:
Mgr. Kamila Večeřová
Telefon/fax:
384 794 381
 
 
Kapacita služby:

66 lůžek (v 19 jednolužkových, 19 dvolůžkových a 3 třílůžkových pokojích)

 
Popis:

Poskytované služby:

- Ubytování - Na pokoji má každý uživatel k dispozici mj. polohovací lůžko s antidekubitní matrací. Pokoje jsou signalizačním zařízením spojeny se sesternou. Služba rovněž zahrnuje úklid pokojů a společných prostor a služby prádelny, mezi něž patří praní, žehlení a drobné opravy osobního prádla a ošacení uživatelů.

- Celodenní stravování s ohledem na diety uživatelů. Jídlo je podáváno 5 x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, u diabetiků II. večeře.).

- Služby péče - zejména zdravotničtí pracovníci a pracovníci v sociálních službách pomáhají uživatelům při zvládání úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, provádí s uživateli sociálně terapeutické a aktivizační činnosti.  V rámci sociálně terapeutických a aktivizačních činností si mohou uživatelé půjčovat knihy, mají k dispozici arteterapeutickou dílnu. S fyzioterapeutkou mohou dvakrát týdně chodit na skupinové cvičení. Několikrát v roce se pořádají kulturní akce - různé taneční zábavy, posezení na zahradě domova, v domově vystupují různé divadelní společnosti, písničkáři, děti ze základní a mateřské školy. 

Cílová skupina:

Osoby starší 55 let věku, které vzhledem ke svému zhoršenému zdravotnímu stavu potřebují pravidelnou podporu jiné fyzické osoby a jsou schopny komunikovat v českém nebo slovenském jazyce.
Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje, případně závislé na návykových látkách.

Provozní doba:

Nepřetržitá péče.

 

Katalog služeb

  • Cílové skupiny
  • Druhy poskytovaných služeb
  • Formy poskytovaných služeb
  • Životní situace