Vytisknout

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, z.s.

Registrovaná sociální služba

Související a doprovodné služby, Senioři, Služby pro seniory, bydlení, sociální péče,...

Domanín 150, Třeboň, 379 01
Územní dostupnost:
území celé ČR, zejména v oblasti jižních a středních Čech
Kontaktní osoba:
Mgr. Jaroslava Bicková, Ph.D. (předsedkyně spolku) Mgr. Ludmila Cimlová (koordinátorka dobrovolníků se psem; koordinátorka jednorázových akcí)
Telefon/fax:
724 953 876 777 153 845
 
 
 
Popis:

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík je nestátní nezisková organizace, která vznikla v lednu roku 2001 v Třeboni. Spolek se zabývá především praktikováním odborné canisterapie (psychosociální terapie u osob s různým typem postižení; využívání příznivého působení psa) a dále vzděláváním a výcvikem canisterapeutických týmů (dobrovolníků se psem).

Od roku 2008 realizuje spolek akreditovaný dobrovolnický program Canisterapie.

Hlavním posláním této dlouhodobé akreditované dobrovolnické služby je pomoc osobám se zdravotním postižením, seniorům a pomoc při péči o mládež na území ČR.

 

Spolek Hafík se věnuje celoroční terapeutické, edukační a aktivizační činnosti ve zdravotně sociálních zařízeních, v nemocnicích a na pobytových akcích. Dále dobrovolníci zajišťují preventivní programy ve školských zařízeních a v neposlední řadě z.s. Hafík pořádá rekondiční pobyty a letní integrační canisterapeutické tábory pro děti s různým typem postižení či ohrožené sociálním vyloučením.

Cílová skupina:

osoby se zdravotním postižením; senioři; žáci a studenti školských zařízení; pacienti ve zdravotnických zařízeních; veřejnost; osoby ohrožené sociálním vyloučením

 

Katalog služeb

  • Cílové skupiny
  • Druhy poskytovaných služeb
  • Formy poskytovaných služeb
  • Životní situace